HABER

Luis Enrique: “Arda kiralanmayacak”

Luis Enrique: “Arda kiralanmayacak”
Avatar

Barcelona Teknik direktörü Luis Enrique, düzenlediği basın toplantısında Arda Turan’a övgüler yağdırdı. Genç teknik adam Arda Turan’ın 2015-16’da takımın kilit oyuncusu olacağını söylerken, milli oyuncunun hiçbir takıma kiralanmayacağını da açıkladı.

Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique, basında çıkan spekülasyonları sonlandırdı ve Barcelona’nın transfer yasağı nedeniyle Ocak ayına kadar oynayamayacak Arda Turan’ın kiralık gönderilmeyeceğini söyledi. “Arda hiçbir yere gitmeyecek” diyen Enrique, “Burada antrenman yapacak Barcelona’nın sistemini tamamen öğrenecek. Zaten burada en üst düzeydeki oyuncularla çalışma fırsatı bulacak başka bir yere gitmesine gerek yok” diye konuştu.

Arda Turan’ın çok yetenekli bir futbolcu olduğunu vurgulayan Luis Enrique, “Arda, çok yetenekli, topu ayağına aldı mı kolay kolay kimseye vermiyor. Bu yeteneğinden çok yararlanacağız” ifadelerini kullandı.

Arda Turan’ın Madrid’den tandığını ancak onun Barcelona’da hangi mevkide oynayacağına karar vermediğini kaydeden Enrique, “Orta sahada mı forvette mi değerlendireceğimi kararlaştıracağım” dedi.

Arda Turan’ın transferi için de kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu ve yönetine özel olarak teşekkür eden Enrique, “Lig biter bitmez bu transferin bitmesini istemiştim. Onlar da başkanlık seçiminden önce transferi bitirdiler. Arda 2015-16’da kilit oyuncu olacak. Bu transfer seçimlerden önce bitirildiği için yönetime teşekkür ediyorum” sözleriyle milli oyuncudan vazgeçmeyeceğini gözler önüne serdi.

(Kaynak: eurosport.com.tr)

Facebook Yorumları

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Diğer HABER İçerikleri

Bruma, Sociedad’a kiralandı

editor25 Temmuz 2015

Dünya Kupası elemelerinde 4. torbadayız

editor23 Temmuz 2015

Hamzaoğlu transferi değerlendirdi

editor22 Temmuz 2015

“Melo ayrılmak istediğini söyledi”

editor21 Temmuz 2015

Cech transferi, domino etkisi yapabilir

editor20 Temmuz 2015

Inter, adını hatırlatma yolunda

editor19 Temmuz 2015

Beşiktaş yok satıyor

editor18 Temmuz 2015

Güneş’ten önemli açıklamalar

editor17 Temmuz 2015

Copyright © 2015 Asirtma.com